Renginiai

Atgal

Susitikimas NMVRVI Vilniuje

2020.01.10 Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (J. Kairiūkščio g. 10, Vilnius) vyko susitikimas žuvų ligų profilaktikos, gydymo ir kontrolės klausimais, į kurį buvo pakviesti Lietuvos akvakultūros įmones vienijančių asociacijų administracijos ir akvakultūros įmonių bei kitų suinteresuotų šalių atstovai.
 
Susitikimo metu buvo pristatyti šie pranešimai:
1. ES teisės aktai reglamentuojantys žuvų ligų profilaktiką ir kontrolę (NMVRVI atstovas);
2. Lietuvoje (NMVRVI) atliekami žuvų ligų laboratoriniai tyrimai (NMVRVI atstovas);
3. ES Jūrinių reikalų ir žuvininkystės fondo finansinė parama žuvų ligų profilaktikos, diagnozavimo ir farmacinių medžiagų naudojimo tyrimams (NMVRVI atstovas);
4. Žuvų ligų profilaktikos, diagnozavimo ir gydymo poreikis Lietuvos akvakultūros ūkiuose. Karpių prekyba gatvėse Čekijoje prieškalėdiniu laikotarpiu (NAŽPGA direktorius R.Morkūnas);
 
Po pristatytų pranešimų vyko diskusija ir buvo suteikta galimybė susipažinti su NMVRVI atliekamais laboratoriniais tyrimais ir turima laboratorine įranga.

Po susitikimo Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos nariai ir administracijos darbuotojai bendravimą pratęsė apžiūrėdami Valdovų rūmuose surengtą parodą "Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas".